Kontaktujte nás

1 tel.731 516 598
3 info@liberec-maliri.cz

V případě dotázů nás neváhejte kontaktovat. Děkuji Vám, Jaroslav Třešňák.

slide1

MALÍŘI POKOJŮ - LIBEREC

slide

Nabízíme kompletní malování bytů a pokojů.

slide2

NÁTĚRY FASÁD

slide

Provádímě kvalitní nátěry fasád.

slide3

NÁTĚRY PODLAH

slide

Provádímě kvalitní nátěry fasád.

slide4

NÁTĚRY STŘECH

slide

Provádíme rekonstrekce střech kvalitními nátěry

JAROSLAV TŘEŠŇÁK - malířské a natěračské práce Liberec tel. 731 516 598

NÁTĚRY STŘECH

icon

Nátěry střech z ocelového plechu

icon

Nátěry střech z hliníkového plechu

icon

Nátěry střech z pozinkovaného plechu

icon

Nátěry střech z měděného plechu

icon

Nátěry střech proti mechům

icon

Nátěry okapů, svodů a klempířských prvků z pozinkovaného plechu

Plechová střecha má řadu výhod. Problém ovšem bývá udržet v dobré kondici její nátěr.

Plech patří k tradičním a osvědčeným střešním krytinám. Snadno se opravuje a desítky let dobře chrání chalupy hlavně před náporem sněhu. Pravidelné obnovování nátěru je nutné nejen proto, aby plech nekorodoval. Zatímco například páleným taškám patina času do jisté míry prospívá, oloupaný nátěr a prokvétající rezavé skvrny střechám z plechu na kráse rozhodně nepřidají.

V současné době je na trhu celá řada nátěrových hmot, které plechové střechy účinně a dlouhodobě chrání. Při jejich použití je však třeba dodržet správný postup, jehož respektování prodlouží trvanlivost nátěru a správné fungování všech jeho ochranných složek.


Očištění proudem vody

Proud vody odstraní povrchovou korozi, nečistoty, prach a uvolněné zbytky starého nátěru. Na takto očištěnou střechu se pak doporučuje nanést dvousložkovou epoxidovou základní barvu a poté dvousložkovou polyuretanovou vrchní barvu v příslušném odstínu. obvykle nanášíme barvy nástřikem, ale je možné použít i váleček či štětec. Z barev, které jsou na trhu, lze doporučit například Eternal mat akrylátový, u nějž výrobce garantuje matný nátěr dobře odolávající povětrnostním podmínkám.

Vlivem střídání teplot dochází u kovových povrchů střech ke značnému rozpínání a smršťování. Je tedy žádoucí vybrat pro nátěr plechové střechy barvu se schopností udržet pokud možno vysokou míru trvalé elasticity.


Barvy

Ať už zvolíte jakoukoli barvu, je velmi důležité nanášet ji na skutečně dobře očištěný podklad. Barva na plechové střeše je vystavena extrémní zátěži, způsobené vlivem povětrnostních podmínek, a pokud se s podkladem dokonale nespojí, na střeše se dlouho neudrží. Je proto nutné upravit podklad tak, aby barva přilnula všude.

Pokud se tedy nepodaří vyčistit střechu vodou, je třeba vzít do ruky ocelový kartáč a odstranit rez a zbytky starých barev mechanicky. Dobře poslouží rovněž brusný papír.

Pokud jsou na střeše nové pozinkované a dosud nenatřené plechy, je dobré nechat je zoxidovat.

Plechy a všechny další železné součásti střechy, tedy šrouby či spoje, natřete ochranným antikorozním nátěrem.


Ani zima, ani horko

Před natíráním musí být povrch suchý. Při práci a schnutí barvy má být teplota vzduchu, povrchu a barvy nad pět stupňů Celsia. Nebezpečná je rosa, která nesmí narušit čerstvě natřený povrch. Při zarosení totiž barva ztrácí lesk a získává nežádoucí světlý odstín. Nedoporučuje se natírat střechu, pokud teplota plechu překročí padesát stupňů Celsia. Za slunečného letního dne to není nic neobvyklého. Nejvhodnějším obdobím k nátěrům střech je proto konec léta a podzim, kdy sluneční svit není tak intenzivní.

Náš pracovní plánve 3 krocích

Své malířské zkušenosti uplatňujeme při práci v interiérech malování bytů, malování domů, kanceláří, škol, hotelů, bank, nebytových prostor, půdních vestaveb, reprezentativních prostor, ale i ve velkých prostorách.

icon

návrhy & konzultace

Po vzájemné konzultaci Vám pečlivě navrhneme vhodný způsob technologie renovace nové malby.

icon

design & výběr

Pomůžeme Vám vybrat nejvhodnější nátěrový materiál pro Váš nový interiér.

icon

práce & předání

Provedem kompletní odstranění starých materiálů a provedeme novou malbu do řádného předání.

Naše reference jsou spokojení zákazníci.
TOP